Deneme Veri Tabanları

Veritabanı İsmi

İçerik

Dokümanlar

 

KODSİS – Yabancı Dil Öğrenme ve Kişisel Gelişim

(Erişim 30/05/2023 tarihinde sona erecektir)

İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça dil eğitimlerinin yanı sıra Mesleki Eğitimler, Kişisel Gelişim Eğitimleri ve Eğitmen Eğitimlerine yönelik olan veri tabanı içerikleri görsel ve işitsel kaynakların yanı sıra çevrim içi, çevrim dışı deneme sınavlarını ve ders anlatımlarını da içermektedir. Sınıf ortamında yapılan derslere kullanıcılar çevirim içi katılabileceği gibi çevrim dışı da ulaşabileceklerdir.

KODSİS Kayıt ve Öğrenci Paneli Bilgilendirme Videosu için Tıklayınız.

Sertifika Sorgulama Videosu için Tıklayınız

Örnek Dersler

Web sitesi

KODSIS-Bilgilendirme

CINAHL Ultimate

(Erişim 01/06/2023 tarihinde sona erecektir)

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü ile ilgili konularda  935 aktif tam metin açık olmayan erişim ve dergilere erişim sağlanabilmektedir.

CINAHL-Ultimate
International Pharmaceutical Abstracts (IPA)

(Erişim 01/06/2023 tarihinde sona erecektir)

Eczacılık Fakültesi alanlarıyla ilgili olarak içeriğinde 501.000 kayıt ve 800 adet soyutlanmış ve dizinlenmiş küresel dergiye erişim sağlanabilmektedir.

International Pharmaceutical Abstracts
Rehabilitation Reference Center

(Erişim 01/06/2023 tarihinde sona erecektir)

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü ile ilgili konularda 9800 egzersiz görselleri, 800’e yakın klinik incelemeler, 90 araştırma aracı, 3000 İngilizce ve İspanyolca hasta eğitim Broşürlerine erişim sağlanabilmektedir.

Rehabilitation Reference Center
Infobase Phsical Therapy (Fizik Tedavi)

(Erişim 20/04/2023 tarihinde sona erecektir)

Fizik Tedavi ile ilgili 255 Başlık, 2200 Video Klibi, 185 saat program, Özel Testler, Bantlama ve Sarma Prosedürler, Eklem Mobilizasyonları, Proprioseptif nöromüsküler Fasilitasyon, Fizik Tedavi Tarihi, Spor Masajı, Dejeneratif Tedavi Stratejileri Eklem Hastalığı, Spor Sarsıntısında Yeni Paradigmalara erişim sağlanabilmektedir.

Physical Therapy
Infobase Nursing (Hemşirelik)

(Erişim 20/04/2023 tarihinde sona erecektir)

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile ilgili konularda erişim sağlanabilmektedir.

Nursing Core Nursing Current Concepts
AYEUM

(Erişim 01/11/2022 tarihinde sona erecektir)

 

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik on-line eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformu olan AYEUM’a afsu.edu.tr uzantılı mail ile yapılan üyelik sonrasında 01/11/2022 tarihine kadar 10 derse erişim sağlanabilmektedir

Hiperkitap

(Erişim 30/04/2022 tarihinde sona erecektir)

 

Hiperlink tarafından geliştirilmiş olan Hiperkitap, bilgiye olan ihtiyacı hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde gidermek, bilgiye gereksinim duyan kurum/kuruluşlara, araştırmacılara ve okuyuculara en ileri teknolojilerle cevap vermek için tasarlanmıştır. Hiperkitap, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konu başlığı altında 370’ten fazla yayınevinden 30.000’den fazla e-kitap içermektedir.

 Lexicomp Online Tıp ve İlaç Veri Tabanı
(Erişim 30/12/2021 tarihinde sona erecektir)

Lexicomp; farklı veri tabanlarından ilaç bilgilerini, çeşitli klinik araçları ve ek özellikleri içeren kapsamlı ve güvenilir ilaç bilgi kaynağıdır.

Lexicomp içeriği; 70’i eczacı olmak üzere 150’den fazla kurum içi uzman ve 260’dan fazla kurum dışı danışmandan oluşan editor ekibi tarafından oluşturulmaktadır.

En son literatürler, kılavuzlar ve bilgi kaynakları araştırılarak içerik sürekli olarak güncellenmektedir.

Tanıtım

Kullanıcı Kılavuzu

De Gruyter Dergi Koleksiyonu
 (Erişim 30/10/2021 tarihinde sona erecektir)

De Gruyter Dergi Koleksiyonu ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan mühendisliğe farklı alanları kapsayan 350’si abonelik bazlı olmak üzere toplamda 500’den fazla hakemli akademik dergi içermektedir.

Tanıtım
Legal Online

(Erişim 28/11/2021 tarihinde sona erecektir)

Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.

Online kütüphane ile;  telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (500 +) ve 14 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (700 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Tanıtım
Dentistry & Oral Sciences Source

 

(Erişim 31/05/2021 tarihinde sona erecektir)

Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veri tabanıdır. Alanındaki tüm konuları detaylı bir şekilde kapsamasının ve zengin indekslemesinin yanı sıra, bu disiplindeki en çok takip edilen akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, bilimsel dergiler için önemli bir skorlama kuruluşu olan Eigenfactor’ün Diş Hekimliği Dergi Sıralaması’nın en güncel versiyonu olan Eigenfactor 2015’teki ilk 25 derginin 12 tanesini tam metin olarak; 12 tanesini ise yalnızca indeks olarak içerir. Tanıtım
Nursing Reference Center Plus

(Erişim 31/05/2021 tarihinde sona erecektir)

Kanıta dayalı metodoloji ile hemşireler için özel olarak tasarlanmış olan Nursing Reference Center Plus veri tabanı, hemşirelerin, sorulara hızlı bir şekilde cevap verebilmesi, bakım planlarına hızlıca erişebilmesi ve ilgili eğitim videolarını kolayca bularak hemşirelik becerilerini güçlendirmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Tanıtım
Elsevier ClinicalKey Student Foundation Dental

 

ClinicalKey Student Dental İçeriği: 60+ diş hekimliği alanında ders kitabı ve  38,000+ imaj. Tanıtım – Kullanım
Rosetta Stone

(Erişim 31/05/2021 tarihinde sona erecektir)

EBSCO üyelik işlemlerinin Abone Veri Tabanları bölümünde yer alan EBSCO Discovery Service ile yapılması gerekmektedir. 

Rosetta Stone kapsamında Üniversitemiz akademisyen, öğrenci ve personel için 30 farklı dil için mevcut tüm seviyelerden faydalanabilecektir. Tanıtım

Bilgisayardan Erişim

Mobil Erişim

Deneme veri tabanlarına Üniversitemiz kampüsü içerisinden ve uzaktan erişim yolu ile kampüs dışından erişim sağlanabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 6 Nisan 2023